Jaké můžeme mít brýle a k čemu mohou sloužit. V dnešní době je spousta brýlí, které jsou určeny na něco jiného. První zmínkou jsou samozřejmě brýle dioptrické, které musí lidé nosit kvůli své oční vadě. Nemají na vybranou, nebo vlastně mají. Ještě existují kontaktní čočky, které se dají dioptrickými brýlemi nahradit. Je to skvělou volbou, na sporty, ale i na každodenní používaní. Nic vám nepadá z nosu a nemusíte si brýle stále upravovat nebo leštit skla, abyste přes ně něco viděli. Ovšem kontaktní čočky jsou jen na určitou dobu a pak se musí vyhodit, protože ztrácí svou kvalitu a schopnost dobře vidět. Je to teda dobrý náhrada, ale je finančně náročnější. Dioptrické brýle můžete mít na dálku nebo na blízko. Obě dvě varianty jsou pro lidé s oční vadou. Ovšem díky brýlím se to dá řešit a můžete vykonávat plnohodnotný život s brýlemi.
Druhou variantou jsou sportovní brýle, to je jedna z možností, kde můžete využít brýle, abyste lépe viděli, ovšem nejedná se o dioptrické, například vodní brýle pro plavce k vidění pod vodou, nebo cyklistické brýle, se žlutým sklem, které vám podporují více světla a jasnost. Mohou to být i brýle na lyžování, kde vám kryjí větší část obličeje, aby vám do očí nepadal sníh a vy si tak můžete sport užít za každého počasí. Přece vás nějaké sněžení neodradí od skvělého lyžování.
Další variantou jsou brýle proti modrému světlu. To je v dnešní době velký fenomén. Modré světlo je prokazatelně škodlivé pro náš zrak. Modré světlo vyzařují hlavně elektronické přístroje, se kterými se denně setkáváme. Je to mobilní telefon, i když na těch novějších je možnost filtrového potlačení modrého světla, kdy se vám obrazovka upraví, aby jeho záření bylo potlačeno nebo minimalizováno. Dále ho vyzařují notebooky a televize. Každý de, když pracujeme na počítači, si kazíme oči a proto je dobré si zrak trochu chránit. Proč to nepodpořit aspoň trochu a o svůj zrak pečovat. Nejlepší brýle proti modrému světlu se dají sehnat na internetu nebo v optice. Stačí se jen zeptat.