Bublinková fólie
Bublinkovou neboli pěnovou fólii zřejmě dobře znáte. Poprvé se objevila na veřejnosti v šedesátých letech minulého století a od té doby si razila cestu do popředí mezi balicími a výplňovými materiály, až se prodrala na samotný vrchol. V podstatě, zjednodušeně řečeno, nepotřebujete žádný jiný materiál, pokud balíte předměty do kartonových krabic, s bublinkovou fólií zvládnete zabalit prakticky cokoli, počínaje dětskými hračkami a konče obuví a sportovními potřebami.
Postačí pouze mít dostatečně dlouhý návin fólie na roli, a pak už jen omotáváte ve více vrstvách každou věc, co do krabice patří. Bublinky jsou natolik pevné, že se postarají i o zabezpečení křehkých předmětů z plastu nebo ze skla či porcelánu a keramiky. A pro zabalení předmětů, které se do krabic nevejdou, používejte tenkou stretch fólii.
Stretch fólie
Stretch fólie je moderní, revoluční řešení mezi balicími materiály. Může za to v první řadě její konzistence, či jak to nazvat. Jde sice o polyetylenovou, ovšem velice tenkou fólie, která je ovšem výjimečně pevná, a nepotrhá se ani při extrémním mechanickém namáhání. Snadno do ní zabalíte velké domácí spotřebiče, svítidla, nábytek, koberce, jízdní kola, elektroniku, velké hračky, skleněné tabule, dekorativní předměty a mnoho dalších věcí.
Při balení mějte při ruce ostrý technický nůž nebo velmi ostré a dobře nabroušené nůžky a zjistíte, že práce se stretch fólií je mimo jiné i docela zábavná.
Lepicí pásky
Oba typy fólií je vhodné zajistit lepicí páskou, měli byste ji mít doma v zásobě, alespoň ve dvou rolích, a pro balení věcí před stěhováním se vyplatí pořídit i páskový odvíječ, s nímž se vám bude mnohem lépe pracovat, než s holýma rukama a obyčejnými nůžkami. Lepicí pásky můžete pořídit i ve více barvách a podle nich pak odlišit jednotlivé krabice, v nichž se nachází předměty z určitých místností, například červená http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/soralova-lucia/cervena-423917 – věci z kuchyně, žlutá z ložnice, zelená z obýváku atd.