Ona je to dost odvaha. Já, když jsem na mobil zapomněla podruhé a dosednutím jej vlastně zlomila, už jej tam nedávám a cpu ho všude možně. Nejhorší je to v létě, kdy nevím kam s ním. A pak jsem na to náhodou přišla. Dostala jsem na krk takovou taštičku. Do ní šoupnu mobil a mám jistotu, že si ho zase nerozsednu a také, že ho nikde nezapomenu. Protože i to se stává a poměrně často. Zcela jistě někde existují čísla, kde jsou uvedena zapomenuté počty mobilů. Jen by to asi chtělo hledat. Pak by se člověk asi hodně podivil. Poctivý nálezce mobil odevzdá, ale takových moc není.
Takže hrozí ztráta dat, pokud nebyla prováděna záloha a také vybrané konto, pokud nálezce prodá mobil nějakému hackerovi. Proto je nošení toho přístroje na krku dosti výhodné. Když byly mobily menší, byly na ně kapsy skoro všude. Nyní jsou však mobily větší a kapsu na ně již málokde najdeme. Strká se tedy všude možně a když se pak hledá, zůstaneme někdy naprosto štajf. Jako jeden pán, který měl batoh na zádech. Z něj mu vesele zvonil jeho přístroj, jenže pán ho zasypal bramborami. Jak to pak vysvětlil doma, že nebral telefon, to tedy nevím. Jistě to bylo velmi zajímavé vysvětlování.
Mobil se samozřejmě nosí ještě v pouzdře, nebo chcete-li v ochranném obalu, nebo také krytu. Někomu vyhovuje ten otevírací, jiného to zdržuje a otevírání mu vadí. Takže má ochranný kryt ten běžněji používaný. Ten svou práci zastane velmi dobře, pokud byl ovšem koupen v poctivém obchodě, a ne někde na burze. Obal na mobil by totiž měl být certifikován a odzkoušen. Měl by tedy ochránit mobil před zničením po pádu. Tomu samotnému žádný obal nemůže pomoci. Ochrana už před pádem je pouze opatrnost a dávaní pozor, kam se mobil vlastně odkládá a pokládá. A pak samozřejmě na všechno ostatní, co z toho samého místa nebo plochy bereme. Stačí trocha nepozornosti a mobil je na zemi.